Przenośne blokady drogowe

 

przenośne blokadyCertyfikowane mobilne blokady drogowe są nie tylko skutecznym, ale i ekonomicznym rozwiązaniem stosowanym do zabezpieczania najróżniejszych imprez masowych niezależnie od ich terminu i lokalizacji, np. podczas festiwali miejskich lub jarmarków bożonarodzeniowych.

Przenośne blokady drogowe uniemożliwiają przejazd pojazdów mechanicznych i dlatego stanowią ważny element koncepcji bezpieczeństwa. Instalacja blokady nie wymaga przeprowadzenia żadnych robót budowlanych ani wykonania zakotwień – modułowy system bardzo szybko ustawia się i demontuje, co pozwala na przeniesienie go krótkim czasie w nowe miejsce.

 

Przenośne blokady drogowe OktaBlock zabezpieczają dojazdy do terenów, na których organizowane są imprezy plenerowe. Najważniejszą cechą charakterystyczną przenośnej blokady OktaBlock jest jej ośmiokątna podstawa z ząbkowaną krawędzią. W momencie uderzenia pojazdu słupek przechyla się do przodu, a podstawa zakleszcza między pojazdem a jezdnią. Na skutek tak wymuszonego hamowania pojazd zatrzymuje się po chwili i nie jest zdolny do dalszej jazdy.

Dzięki symetrii osiowej blokada Hörmann OktaBlock nie ma wstępnie zdefiniowanej strony uderzenia i może odpierać uderzenie pojazdu nadjeżdżającego z dowolnego kierunku.

Skuteczność działania blokady OktaBlock została udokumentowana w wielu testach zderzeniowych.

Przenośna blokada drogowa OktaBlock spełnia standardy obowiązujące dla testów zderzeniowych według międzynarodowych norm bezpieczeństwa BSI PAS 68:2013 i IWA 14-1:2013. Podczas badania bezzałogowy samochód ciężarowy o masie testowej 7,5 t. uderza w pojedynczy moduł OktaBlock z prędkością 50 km/h. Energia uderzenia wynosi około 750000 dżuli.

Model OktaBlock TR został opracowany i certyfikowany według jeszcze bardziej rygorystycznych wymagań, określonych przez Wytyczne Techniczne niemieckiej policji w sprawie Mobilnych Blokad Drogowych. Test jest przeprowadzany na mokrej nawierzchni, a blokada musi stawić opór uderzeniu pojazdu nacierającego zarówno pod kątem 90, jak i 45 stopni, przy czym maksymalna energia uderzenia w klasie ochrony SK1B wynosi 986000 J.

W przeciwieństwie do innych przenośnych rozwiązań tego typu wszystkie uzyskane certyfikaty obowiązują nawet w przypadku zastosowania pojedynczych modułów, dzięki czemu nie ma konieczności łączenia wielu modułów w jeden układ.

 

Prospekty:

 

ikona pdfPrzenośne blokady

Współpracujemy z:

Pergoline
Pergoline
Paweł Kowalczyk
NIP: 9111707115

ul. Wojska Polskiego 56g/4,
56-400 Oleśnica
Okna Team Perzów
Okna Team
Robert Światlak
NIP: 6191752150

Perzów 10/3,
63-642 Perzów

Interclick @ 2021