brama przesuwana

Ogrodzenie i brama wjazdowa to bardzo ważne elementy w każdym budynku. Stanowią barierę dla nieproszonych gości, a także mogą pełnić funkcję elementu dekoracyjnego. Dobra brama powinna być wytrzymała, estetyczna i komfortowa w obsłudze. W Polsce jednym z najchętniej wybieranych modeli bram jest brama przesuwna.


Jak działa brama przesuwna?


Brama przesuwna, jak sama nazwa wskazuje, jest to brama, która otwiera się na zasadzie przesuwania skrzydła przy pomocy specjalnych prowadnic i szyn nośnych. Przesuwa się ją po linii prostej – najczęściej wzdłuż ogrodzenia, choć może być również wzdłuż ściany.


Jeśli planujemy montaż takiej bramy, musimy brać pod uwagę fakt, że zajmuje ona sporo miejsca. Przeciwwaga bramy przesuwnej (czyli tzw. ogon) musi zmieścić się przy ogrodzeniu, a jest to możliwe tylko przy odpowiedniej szerokości działki. Właśnie z tego powodu bramy tego typu są rzadko spotykane na małych posesjach o niewielkiej szerokości.


Zalety bram przesuwnych:


• Nie zabierają miejsca przed wjazdem.
• Łatwość otwierania i zamykania takiej bramy, nawet ręcznie.
• Nowoczesny i schludny design.
• Może mieć dowolną długość.
• Odporna na działanie wiatru – nawet w przypadku silnych podmuchów nie ma możliwości jej zamknięcia.


Rodzaje bram przesuwnych


Bramy przesuwne dzielimy ze względu na napęd. Mamy do wyboru te sterowane automatycznie oraz klasyczne modele otwierane ręcznie. W przypadku tych bram nawet ręczne otwieranie nie powinno przysparzać większych problemów.
Ze względu na konstrukcję wyróżniamy bramy ze skrzydłem poruszającym się wewnątrz ogrodzenia lub ściany albo na zewnątrz tejże.


W ofercie sklepów z bramami można też spotkać modele ze specjalnie wbudowaną kasetą, w którą chowa się skrzydło bramy, co powoduje, że jest ona ukryta wewnątrz ściany – takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić sporo miejsca, a poza tym jest niezwykle estetyczne.


W skrzydle naszej bramy możemy również zamontować drzwi, co jeszcze bardziej oszczędza miejsce i zwiększa funkcjonalność bramy.

design by interclick.pl