brama segmentowa

Bramy segmentowe są obecnie bardzo często wybierane zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i prywatnych. Sprawdzają się doskonale jako bramy garażowe, a ich cechą charakterystyczną jest specyficzny system otwierania. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią lub chcą zaoszczędzić miejsce zarówno wewnątrz obiektu, jak i przed nim. Ta konstrukcja najczęściej otwiera się pionowo, pozostając pod stropem, dzięki czemu obszar na podjeździe i w garażu pozostaje całkowicie wolny.

Specyfika bram segmentowych

Skrzydło bramy segmentowej składa się z połączonych ze sobą paneli. Podczas otwierania poszczególne segmenty przesuwają się w górę po prowadnicach. Możliwe jest zastosowanie tej konstrukcji w różnego rodzaju otworach, zarówno kwadratowych, prostokątnych, jak i owalnych. Za sprawą zastosowania wysokiej jakości materiałów oraz optymalnemu uszczelnieniu, bramy segmentowe zapewniają wysokie właściwości izolacyjne i świetnie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i mocnemu połączeniu poszczególnych paneli (segmentów), brama jest stabilna, funkcjonalna i bardzo łatwa w codziennym użytkowaniu. Co więcej, ten rodzaj bram zapewnia też wysoki poziom bezpieczeństwa, a także jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać np. podczas prób włamania.

Gdzie warto zastosować bramę segmentową?

Z praktycznego punktu widzenia brama segmentowa może być zastosowania niemal wszędzie. Skrzydło bramy “zwija się” ku górze lub na bok, dzięki czemu nie zabiera przestrzeni przed lub w garażu. Otwieranie bramy ku górze jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach, np. gdy pod sufitem znajdują się inne instalacje uniemożliwiające montaż prowadnic, zastosowanie znajdują bramy segmentowe otwierane na bok.

Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania na krótkich podjazdach oraz w garażach znajdujących się blisko ulicy czy chodnika. Dzięki bramie garażowej można bezpiecznie zatrzymać samochód przed bramą bez obaw o to, że zostanie on uszkodzony podczas otwierania skrzydła. Warto też dodać, że bramy garażowe nie zmniejszają światła wjazdu i mogą być montowane nawet w przypadku niskiego nadproża.

design by interclick.pl