bramy segmentowa

Rodzajów bram garażowych jest kilka, jednak z całą pewnością obecnie największym zainteresowaniem klientów cieszą się bramy segmentowe. W tym artykule wyjaśnimy, w czym tkwi tajemnica ich popularności i jakie są główne korzyści z ich zastosowania.

Główne zalety bram segmentowych

    • Działanie bram segmentowych. Bramy segmentowe są chętnie wybierane przede wszystkim ze względu na sposób działania. Brama ta w trakcie otwierania nie zajmuje przestrzeni ani na podjeździe, ani w garażu. Tym różni się m.in. od tradycyjnych bram rozwiernych czy uchylnych. Po otwarciu, w przypadku modelu górnego, chowa się pod sufitem. Dodatkowo dzięki swojej konstrukcji zapewniają większą szerokość przejazdu.
    • Uniwersalne zastosowanie. Brama segmentowa może być zamontowana w zasadzie w każdym otworze. Nie ma znaczenia wielkość czy kształt garażu. Co więcej, przed garażem nie musi być specjalnie wydzielonej przestrzeni, więc brama segmentowa doskonale sprawdza się w przypadku garaży wychodzących bezpośrednio na chodnik czy ulicę. Bramy segmentowe znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku garaży, ale również w magazynach, halach przemysłowych i innych obiektach.
    • Różne rodzaje napędów do bram. Bramy segmentowe mogą być otwierane na wiele różnych sposobów. Można je otwierać ręcznie, czyli za pomocą rączki/klamki, jednak najczęściej są wyposażone w automatykę, która umożliwia sterowanie bramą przy pomocy pilota. Dzięki zastosowaniu napędów codzienna obsługa bramy jest niezwykle wygodna.
    • Bogactwo kolorów i wzorów. Bramy segmentowe są obecnie bardzo popularne, dlatego producenci zapewniają niezwykle urozmaiconą ofertę tych produktów. Bez większego problemu można dobrać odpowiedni model, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz stylistyki domu.
    • Doskonałe parametry użytkowe. Segmentowe bramy garażowe zapewniają prostą obsługę, niezawodność działania, ale również wyjątkowe właściwości izolacyjne. Dzięki optymalnemu uszczelnieniu idealnie chronią wnętrze garażu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
design by interclick.pl