Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe stosuje się w dużych obiektach, takich jak: magazyny, hale przemysłowe, fabryki, myjnie samochodowe czy stacje diagnostyczne. W takich miejscach najważniejszym zadaniem bramy jest ochrona mienia, które znajduje się w środku budynku. Brama przemysłowa musi być zatem przede wszystkim odporna na próby włamań.

Oprócz bezpieczeństwa ważną kwestią jest jej izolacja termiczna. Warto kupić bramę dobrze ocieploną, dzięki której zmaleją nasze rachunki za ogrzewanie. Współczesne modele bram są też często dobrą barierą akustyczną, co jest szczególnie istotne w branżach emitujących nadmierną ilość decybeli.

Jakie rodzaje bram przemysłowych można wyróżnić?

  • Przemysłowe bramy segmentowe – zajmują mało miejsca i można je dopasować do różnych rodzajów obiektów przemysłowych dzięki różnym typom prowadzenia.
  • Bramy szybkobieżne – sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Są bardzo wytrzymałe i posiadają termoizolację, dlatego wpływają na ograniczenie strat energii. Idealnie sprawdzą się w halach magazynowych czy chłodniach.
  • Bramy i kraty rolowane – wyróżnia je prosta konstrukcja, dzięki której są niezwykle wytrzymałe i ekonomiczne. Sprawdzą się w halach magazynowych i centrach logistycznych.
  • Bramy do garaży zbiorczych – zaprojektowane z myślą o garażach podziemnych i zbiorczych w dużych miastach, gdzie brakuje miejsc postojowych. Eksploatacja tego typu bram jest szczególnie cicha, ponieważ są one używane w miejscach gęsto zaludnionych, gdzie staramy się ograniczać emisję hałasu.
  • Przeciwpożarowe bramy przesuwne – przeciwpożarowe i dymoszczelne. Jedno lub dwu skrzydłowe, występują też w wersji teleskopowej.
  • Wjazdowe bramy przesuwne – stabilne rozwiązanie nawet do 16 m szerokości.
  • Bramy wahadłowe i kurtyny paskowe – idealne jako niedrogie rozwiązanie zamknięcia dużych otworów w halach.
  • Bramy do hal sportowych – spełnia przepisy o zapobieganiu wypadkom w szkołach i jest odporna na uderzenia piłką.

 

design by interclick.pl